Kepenk Sistemleri

Kepenk Sistemleri

genel olarak iş yerlerinde kullanılan, iş yerlerinin dışını kapılarını ve pencerelerini kapatan, dışarıdan dekoratif ve güzel görüntü oluşmasını sağlayan sistemlerdir.


Eskiden ağır ve elle açılan kepenk sistemleri mevcuttu. Bu kepenklerin hem açılması hem de bakımı oldukça zahmetliydi. Ayrıca açılıp kapanırken çıkardığı ses ile de çevreye rahatsızlık vermekteydi. Günümüzde modern teknoloji sayesinde artık kepenk sistemleri de otomatikleşmeye ve insanların kullanımı açısından kolaylıklar sağlamaya odaklanmış durumdadır.


Eski tip kepenkler ahşap, demir ve ya sac malzemelerden yapılmaktaydı. Bu da hem güvenlik hem de kullanım açısından güçlükler ve güvensizlikler ortaya çıkarmaktaydı. Artık günümüzde hem yalıtımlı hem güvenli hem de kullanımı kolay otomatik kepenk sistemleri üretilmekte ve kullanılmaktadır.


Osmaniye Kepenk sistemlerini yapımında kullanılan malzemeler uzun yıllar dayanmakla beraber dış etmenlerden başta gelen hava olaylarının da iş yerinize etkisini sıfıra indirmektedir. Isı hava ve su yalıtımı da sağlayan kepenk sistemleri sayesinde güvenilir bir kapınız olacak.Kepenk Sistemleri Kullanmanın Avantajları

Eskiden elle açılan, güç gerektiren ve oldukça ağır kepenk sistemleri kullanılırdı. Günümüzde ise tek düğme ile hatta kablosuz kumandalar yardımı ile otomatik olarak açılıp kapanabilen kepenkler üretilmektedir. Bu sayede fiziki güç harcamadan iş yerinizi kolaylıkla açabilirsiniz.


Farklı renk ve malzeme seçenekleri ile dekoratif olarak iş yerlerinize çeşitlilik ve güzellik katabilirsiniz. Tasarımsal olarak size sağlanan imkânlar ile eskisi gibi düz ve kaba bir kepenk sisteminden modern bir görüntüye kavuşabilirsiniz.


Kepenk sistemlerinde en büyük sorunlardan birisi de işçi güvenliğidir. Kepenkler açılmaya çalışılırken uygulanması gereken kuvvet ve kuvvetin devamlılığından dolayı iş kazaları da meydana gelmektedir. Ancak otomatik kepenk sistemleri herhangi bir insan kuvvetine ihtiyaç duymaksızın açıldığı için artık hem siz hem de işçilerini güvendedir.


Kepenk Sistemleri Fiyatları Nedir?

Kepenk sistemleri uygulanacak yerin ölçüsüne göre özel üretim oldukları için mutlaka uygulama alanında bir  keşif yapılmalı ve ona göre maliyet çıkartılmalıdır. Ayrıca kullanılacak malzeme ve malzeme tipine göre de değişkenlik gösteren kepenk fiyatları için firmamız ile görüşerek uygun fiyatlar ve keşif randevusu alabilirsiniz.

Diğer Hizmetler

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin